Vision Express

https://www.visionexpress.lv

Palīdzi tiem, kuri neredz- atbalsti projektu “Acis iet skolā”!

Saka, ka suns ir cilvēka labākais draugs. Bet suns- pavadonis ir kaut kas vēl vairāk- cilvēka labākais draugs, sirdsdraugs, acuraugs un pat sargeņģelis vienā. Tomēr suņu- pavadoņu skaits Latvijā ir kritiski zems. 

Mēs visi varam sekot līdzi projekta “Acis iet skolā” galvenajai varonei – labradoru šķirnes sunītei Joko, kas vēlas pildīt īpašu misiju. Joko un arī citiem kucēniem, ko šobrīd iegādājusies Servisa suņu biedrība, ir visi priekšnoteikumi, lai kļūtu par palīgu kādam cilvēkam ar redzes invaliditāti. Lai to sasniegtu, priekšā vēl ir smags, neatlaidīgs un arī finansiāli prasīgs darbs, ko ikdienā dara Servisa suņu biedrība TEODORS. Tieši tāpēc Joko ir ļoti nepieciešami ziedojumi.

Latvijā suņus- pavadoņus redz salīdzinoši reti, taču tie varētu palīdzēt simtiem neredzīgu cilvēku. 

Tāpēc Servisa suņu biedrība TEODORS šogad uzsāk projektu „Acis iet skolā”, aicinot noziedot kaut kafijas krūzītes tiesu, lai palīdzētu sasniegt projekta mērķi- iegūt šī gada laikā ziedojumus 20 000 € apmērā, lai vēl 2 neredzīgiem cilvēkiem Latvijā būtu iespēja tikt pie sava suņa- pavadoņa.

Šobrīd Latvijā ir 9478 cilvēki ar redzes invaliditāti, taču pēc Lauksaimniecības datu centra datiem reģistrēti tikai 14 suņi pavadoņi.

Tas nozīmē, ka uz katriem 677 cilvēkiem ir tikai viens suns-pavadonis. 12 no reģistrētajiem suņiem- pavadoņiem, ir sagatavojusi biedrība TEODORS, tie šobrīd veiksmīgi pilda dienesta pienākumus.

Lai biedrība arī turpmāk varētu apmācīt jaunus suņus- pavadoņus, ir nepieciešami ziedojumi. 20 000 € ir minimālā summa, lai izaudzinātu, apmācītu un reģistrētu vēl 2 servisa suņus. Viena šāda suņa sagatavošanai, apmācībai un aprūpei jāvelta ne mazāk kā 2,5 gadi un viena suņa patiesās izmaksas ir 25 000 eiro. Taču ar Servisa suņu biedrības TEODORS kinologu un brīvprātīgo darbu atbalstu suņus iespējams sagatavot par minēto summu.

58695685_286749195549976_2108902154348527616_o.jpgAr projektu „Acis iet skolā”, biedrība  vēlas arī izglītot sabiedrību par servisa suņu audzināšanu un to nozīmību, jo lielākā daļa cilvēku Latvijā, tajā skaitā arī paši neredzīgie, nezina par šādām iespējām. Projekts ļauj sekot Joko skolas gaitām un iepazīties ar cilvēkiem ar redzes invaliditāti, kuriem suņi- pavadoņi palīdz veikt daudzas mums, redzīgajiem, ikdienišķas un pašsaprotamas darbības. Suns- pavadonis atrod un iedod rokās priekšmetus (nokritušas atslēgas, balto spieķi, čības), palīdz droši nokļūt darbavietā un atpakaļ mājās, palīdz iekāpt transportā, atrast veikalu, citiem vārdiem – suns pavadonis palīdz dzīvot.

Atbalsti Joko ar savu ziedojumu mūsu veikalos, kur izvietotas ziedojumu kastītes:

T/c Akropole, Maskavas iela 257, Rīga 

Т/c Alfa, Brīvības gatve 372, Rīga

Т/c Mols, Krasta iela 46, Rīga 

Т/c Spice, Lielirbes iela 29 

Ziedot un uzzināt vairāk par „Acis iet skolā” aktivitātēm, vari arī mājas lapā www.acisietskola.lv

Seko Joko skolas gaitām Facebook un Instagram