Vision Express

https://www.visionexpress.lv

Mūsdienu cilvēka garderobē, saulesbrilles var būt neskaitāmās variācijās, pielāgotas konkrētam tērpam, stilam, garastāvoklim utt. Mūsu optikas veikalos ir pieejamas saulesbrilles sākot no 9 eiro, pārstāvot visdažādākos zīmolus - Ray-Ban, Dior, Dolce Gabbana, Marc Jacobs, Emporio Armani, Gucci, Silhouette, Versace, Police, Fendi, Hugo Boss, Miu Miu, Bvlgari, Calvin Klein, Hello Kitty, Chopard u.c., kurus iepriekš būsiet arī redzējuši augstākās modes žurnālos.

Saulesbrilles veikalā

Saulesbrilles stila akcentam

Lai varētu būt pilnīgi drošs par saulesbriļļu kvalitāti un sev piemērotākā modeļa izvēli, tās vajadzētu iegādāties optikas veikalos. Uzklausot klienta vēlmes un vajadzības klientu konsultants palīdzēs tās piemeklēt katram individuāli, ņemot vērā klienta dzīvesveidu, stilu un sejas formu. Piemēram, cilvēkiem ar apaļu seju piemērotas saulesbrilles, kurām ir izteikti leņķi, jo tas seju padara vizuāli šaurāku, bet kvadrātveida vaibstiem, kuriem raksturīga izteiksmīga žokļa līnija un plati vaigu kauli, piestāvēs apaļas vai noapaļotas formas saulesbrilles. Ovālas sejas īpašniekiem derērs jebkuras formas saulesbrilles.

Saulesbrilles - veids kā rūpēties par veselību

Svarīgākā saulesbriļļu funkcija ir aizsargāt acis no saules kaitīgajiem UVA un UVB stariem. Tās jālieto arī tad, ja debesis ir apmākušās, jo caur gaišajiem mākoņiem var izlauzties līdz pat 90% ultravioletā starojuma. Ilgstoša saules iedarbība uz neaizsargātu acs virsmu var izraisīt radzenes apdegumu jeb fotokeratītu, par ko liecina acu apsārtums, asarošana, nepatika pret gaismu, graušanas, svešķermeņa sajūta, veicināt lēcas apduļķošanos jeb kataraktas attīstību, kuras dēļ pasliktinās redze.

Iegādājoties saulesbrilles, jāpievērš uzmanība CE marķējumam, kurš atrodams uz kājiņas iekšpuses un garantē, ka tās atbilst Eiropas Savienības prasībām un sniedz drošu aizsardzību pret ultravioleto starojumu.

Aktīvai atpūtai un izklaidei

Saulesbrilles ir nepieciešamas jebkuram aktīvam cilvēkam, kurš nodarbojas ar āra sporta veidiem, piemēram, brauc ar velosipēdu, slēpo, sērfo. Šim nolūkam jāizvēlas vieglas, funkcionālas brilles ar neplīstošām lēcām, kuras pasargā arī no putekļu, smilšu un citu sīku daļiņu iekļūšana acīs, un liektu, sejai piegulošu ietvaru, kurš aiztur no sāniem krītošo gaismu. Aktīviem sportistiem ieteicams padomāt arī par saulesbriļļu nostiprināšanu, lai tās nevarētu nokrist.

Cilvēkiem, kuri daudz laika pavada pie automašīnas stūres, kā arī atpūšoties kalnos, pie jūras vai citām ūdenskrātuvēm, ieteicams izvēlēties polarizētas saulesbrilles, kuras pasargā acis no apžilbšanas un noņem atspulgus, kas atstarojas no horizontālām virsmām - ūdens, mitra asfalta, sniega. Jā, arī ziemā saulesbrilles ir nepieciešamas, jo saules starus papildus atstaro sniegs.

Optiskās saulesbrilles

Ja nepieciešama arī redzes korekcija, izdevīgs risinājums ir optiskās saulesbrilles, kuras iecienījuši gados jauni cilvēki ar aktīvu dzīvesveidu.